KLIKAJ CODZIENNIE, PRZYCZYŃ SIĘ DO POPRAWY LOSU ZWIERZĄT W SCHRONISKACH!

NIE WYRZUCAJ MNIE PRZED WAKACJAMINIE WYRZUCAJ MNIE PRZED WAKACJAMI!!! NIE JESTEM RZECZĄ!!!


Zbliżają się wakacje - czerwiec, lipiec sierpień jest najgorszym okresem dla zwierząt. Tysiące psów jest wyrzucanych przed i w okresie wakacyjnym z domów. Część z nich jest zabijana, duszona, wiązana, głodzona, albo wyrzucana do śmietników. 

Dzieje się tak dlatego, że wielu ludzi przed wyjazdem na wakacje problem opieki nad zwierzętami rozwiązuje w okrutny sposób. Liczba porzuconych zwierząt rocznie rośnie mimo, że porzucenie zwierzęcia jest przestępstwem.

Gdzie jest ludzkie sumienie?? Jak można skrzywdzić własnego pupila??

 Przecież jest tak dużo możliwości na zapewnienie zwierzęciu opieki na czas wyjazdu (oddanie pod opiekę rodziny, oddanie do hotelu dla zwierząt, zatrudnienie petsittera), albo zabranie swojego pupila ze sobą na wakacje.

Obecnie jest już wiele baz internetowych, gdzie można znaleźć ośrodki, campingi, hotele w których nasi pupile są mile widziani. Mało tego – mają tam zapewnione atrakcje i specjalne warunki.

W hotelu czworonogi wyprowadzane są na spacery, mają ze sobą kontakt i możliwość wspólnej zabawy. Przed przyjęciem psa do hotelu wymagana jest książeczka zdrowia z ważnymi szczepieniami. Trzeba też pamiętać o zabraniu smyczy, kocyka psa i jego ulubionych zabawek.

Innym rozwiązaniem jest zabranie psa ze sobą. W Polsce jest wiele hoteli, pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych przyjaznym psom. W niektórych pies może mieszkać bezpłatnie w innych opłata dobowa ( np. 5-50 zł) lub jednorazowa za cały pobyt. Tam też trzeba także zabrać ze sobą książeczkę zdrowia z aktualnymi szczepieniami, smycz, obrożę, kaganiec, posłanie i miski.

Możemy także oddać psa zaprzyjaźnionym osobom pod opiekę, dobrze żeby zwierzak znał wcześniej swoich wczasowych opiekunów.

Pies to odpowiedzialność, decydując się na niego musimy być świadomi, że zwierze potrzebuje stałej opieki, zabawy. Pies czy inne zwierze nie jest zabawką, którą odstawimy na półkę jak będzie nam przeszkadzać w realizacji marzeń, wyjazdu lub się znudzi.

Prosimy, bądź ludzki dla zwierząt, nie porzucaj ich. 

1 komentarz:

  1. Nie rozumiem, jak się ma zwierzaka, to się darzy go uczuciem, przecież on z nami żyje. Nie wyobrażam sobie, jakbym miała mojego Kohaku wyrzucić. Ludzie są dziwni.

    OdpowiedzUsuń