KLIKAJ CODZIENNIE, PRZYCZYŃ SIĘ DO POPRAWY LOSU ZWIERZĄT W SCHRONISKACH!

ZWIERZAKI DO ADOPCJI


JULEK


LOCZEK
JULEK I LOCZEK

WILLYFRANIA


Fred
  Ten młody, bo dopiero roczny pies, został znaleziony z kawałkiem łańcucha boleśnie zaciśniętym na szyi. Był strasznie wychudzony i słaby. Powoli wraca do zdrowia. Jest towarzyskim i bardzo wesołym psiakiem. Jego spore rozmiary wymagają odpowiednio dużego wybiegu, a nadwyrężone zaufanie do człowieka odpowiedzialnego i kochającego właściciela.

Ten psiak znalazł już nowy dom!

Lucky
  Ten psiak, mimo że ma niecały rok, już ma za sobą ciężkie przeżycia i spory bagaż doświadczeń. Lucky został uratowany z wypadku samochodowego. Po potrąceniu przez samochód spędził kilka godzin w przyulicznym rowie zanim ktoś go zauważył. Teraz Lucky jest już w pełni zdrowy. Ma dobry kontakt z innymi psami. Bardzo lubi pieszczoty oferowane przez człowieka.


Oskar
  Oskar wyznaje zasadę "Po co stać jak można biegać?!", co widać na zdjęciach. Ma mnóstwo energii, którą bardzo chętnie rozładuje na spacerze z kochającym właścicielem, bo czułości też potrzebuje bardzo dużo. I lubi o tym przypominać. Dogaduje się z innymi psami, uwielbia ruch i zabawę. To mały psiak, który z pewnością odnajdzie się zarówno w mieszkaniu jak i domu z ogródkiem.

Bagy
 Bagy: Ten dwuletni piękny psiak to kolejna ofiara pseudohodowli, z której został wyrzucony. Jest idealnym reprezentantem swojej rasy. Przyjacielski w stosunku do ludzi i niektórych psów, bardzo energiczny i ceniący sobie kontakt z człowiekiem.

Kulka
 Kulka: Ta około 4 letnia suczka została odebrana z pseudohodowli, gdzie traktowana była jak fabryka szczeniaków. Była w strasznym stanie, trzeba było wyciąć jej większość sierści. Jak na rasowego chow-chow'a przystało, Kulka to indywidualistka. Dogaduje się jednak z innymi psami. Ceni sobie kontakt z człowiekiem, ale w chwilach, gdzy uzna to za najbardziej odpowiednie dla niej.

Gandalf
 Gandalf: Około roczny psiak. Na początku marca został znaleziony przywiązany na bardzo krótkiej smyczy do słupa. Na szyi miał kolczatkę, dodatkowo ściśniętą specjalnie tak, że wbijała mu się w ciało. Jest bardzo energiczny. Dogaduje się z psami, ale nie wszystkimi. Jest duży, potrzebuje więc dużo miejsca i właściciela, który pomoże mu te energię spożytkować w odpowiedni sposób.
Fila
Fila: Razem z szóstką rodzeństwa zostały porzucone jako małe szczeniaki. Dwóch braci znalazło już domy, jednak na nowych właścicieli ciągle czekają trzy suczki i dwa psy. Cała rodzinka jest wesoła i energiczna. Dobrze dogadują się z innymi zwierzakami. Uwielbiają kontakt z człowiekiem. Mają około roku.Śnieżka
Śnieżka: Ta piękna suczka wyglądem przypomina Malamuta. Inne psy są jej obojętne, jeżeli tylko nie naruszają jej prywatnej przestrzeni. Ceni sobie wolność, absolutnie nie nadaje się do zamknięcia w kojcu, chyba że właściciel zapewniłby jej odpowiednią ilość ruchu. Śnieżka ma około pięciu lat. Została znaleziona zimą i przygarnięta na czas mrozów, następnie wypuszczona przez nieodpowiedzialnego opiekuna. Błąkała się kilka dni, aż łapy odmówiły jej posłuszeństwa.


Suczka rasy Amstaff, to podobnie jak Kulka czy Bagy ofiara pseudohodowli, gdzie psy traktowane są jak maszyny, produkty które można cały czas eksploatować. Na szczęście suczka znalazła już nowego właściciela.
Ten psiak znalazł już nowy dom!Bury
Bury ma około 6 lat, jest bardzo sympatycznym psiakiem, jednak potrzebuje trochę czasu aby oswoić się i zaufać nieznajomym. Bury ma mnóstwo energii dlatego potrzebuje wybiegu, musi mieć zapewnioną odpowiednią ilość ruchu. Akceptuje inne psy jednak nie przepada za kotami, jest bardzo czujny.

Lady
Lady jest 3 letnią urokliwą suczką. Akceptuje towarzystwo innych psów, nie toleruje kotów. Jest bardzo bystra i czujna, spełni się w roli zarówno codziennego towarzysza jak i stróża posesji. Jest po zabiegu sterylizacji.


Milka
Milka jest około 3 letnią suczką o łagodnym i spokojnym usposobieniu, akceptuje towarzystwo innych psów, jednak nie przepada za kotami, nie toleruje ich. Ten sympatyczny psiak  na pewno będzie wiernym kompanem człowieka...
Pinky
Pinky jest bardzo energicznym, miłym psiakiem. Ma około 1,5 roku. Uwielbia zabawę. Lubi być w centrum uwagi człowieka. Jest małym psem, idealnym zarówno do życia w mieszkaniu jak i domu z ogródkiem. Wilczek
Średniej wielkości psiak, jego sympatyczny i łagodny charakter pozwala na życie w zgodzie w innymi psami. Bardzo lubi przebywać w towarzystwie ludzi. Spełni się zarówno jako stróż posesji jak i codzienny towarzysz.
Duży
Pilnie szukamy nowego domu dla tego dwuletniego psa. Obecny właściciel nie zapewnia mu odpowiednich warunków, życie na łańcuchu przy budzie zbitej z kilku desek nie jest szczytem marzeń żadnego psa,  Duży jest przyjazny i łagodny dla znajomych ludzi. Idealny jako stróż posesji ale zdecydowanie na wolnym wybiegu!

Szczeniaki
Futrzaki na zdjęciu to około miesięczne rodzeństwo, jest ich szóstka zarówno psy jak i suczki. Są chętne do zabawy zawsze i wszędzie, uwielbiają towarzystwo innych zwierząt  a przede wszystkim człowieka. Mamy nadzieję, że z uwagi na ich niepowtarzalny urok szybko znajdą odpowiedzialnych właścicieli, którzy pokochają je z wzajemnością! W przyszłości będą dużymi psami. 

Loczek
Włochata kulka na zdjęciu ma na imię Loczek. Loczek jest około miesięcznym szczeniakiem, jak każdy maluch uwielbia zabawę ze zwierzakami oraz ludźmi. W przyszłości będzie średniej wielkości psem. Loczek to jeszcze dziecko, dlatego potrzebuje dużo uwagi  i troski ze strony człowieka.

Mania
Mańka to około dwu letnia suczka, jest bardzo sympatycznym stworzonkiem, trochę nieśmiała dlatego potrzebuję dużo uwagi ze strony człowieka. Przyjazna dla ludzi i znajomych psów. Jest po zabiegu sterylizacji. 


Tina
Tina to półroczna energiczna, przyjacielska, miła suczka. Bardzo lubi bawić się z innymi psami, potrzebuje towarzystwa człowieka, jest po zabiegu sterylizacji i gotowa do adopcji. 

Czaka
Sympatyczna, około dwuletnia suczka. Spokojna. Lubi sama zgłaszać się po pieszczoty od człowieka. Akceptuje towarzystwo innych psów.

Owi
Owi jest półtorarocznym psem. Wychowywany z dzieckiem. Bardzo chętny do zabawy. Nie przejawia agresji w stosunku do innych psów i kotów. Jest czujny i bardzo pogodny. Niestety, jego obecni właściciele nie mogą się nim dłużej opiekować dlatego pomagamy im szukać domu dla tego pięknego psa.

Ali
Ali to duży i energiczny pies. Przyjazny dla ludzi. Ma około dwóch lat. Idealny  jako stróż posesji. Ze względu na swoje spore rozmiary potrzebuje dużo  przestrzeni i ruchu.
Cezar
Cezar jest około 7 miesięcznym psem. Już jest duży, a jeszcze urośnie. Jest łagodny, przyjaźnie nastawiony do ludzi i innych zwierzaków. Jest czujny, więc sprawdzi się jako stróż posesji.
Kaśka
Przeurocza siedmiomiesięczna suczka. Bardzo lubi sie bawić. Jest przyjazna dla psów i ludzi. Nie ma skłonności do niszczenia rzeczy w jej otoczeniu. Będzie duża. Jest po zabiegu sterylizacji. 
Misiek
Około 3 letni pies. Idealny jako stróż posesji. Nie ufa obcym, lecz dla osób które zna jest bardzo przyjazny i towarzyski. 


Owczar

Siemiomiesięczna suczka. Po matce bernardynce, będzie więc duża. Chociaż jej spojrzenie może być mylące jest niezwykle energiczna. Uwielbia się bawić z innymi psami i ludźmi.

Pimpek
Pimpuś to około 1 roczny psiak, został znaleziony w Kościelcu.
Pimpek jest sympatycznym, niezwykle sprytnym i mądrym stworzonkiem.
Jest bardzo delikatny, potrzebuje bliskości człowieka. 
Pimpek nie dominuje ani nie zaczepia innych psów, jest średniej wielkości odnajdzie się zarówno w mieszkaniu jak i w domu z ogródkiem. Milka to około 3 letnia suczka, została znaleziona na Borkach gdzie prawdopodobnie ktoś ją porzucił. Milka jest miłym psiakiem o łagodnym usposobieniu. Jest spokojna, akceptuje inne psy, toleruje koty. W najbliższej przyszłości będzie poddana zabiegowi sterylizacji. 
Milka czeka w Futrzakowie na nowego, odpowiedzialnego właściciela, najlepiej odnalazłaby się w domu z podwórkiem.
Sześcio tygodniowe maluchy (4 suczki, 3 psy) szukają domu, ich mama nie przeżyła porodu, psiaki długi czas wymagały szczególnej opieki, aktualnie same już jedzą. Są przesympatycznymi, delikatnymi stworzonkami, uwielbiają zabawę ! Potrzebują dużo uwagi ze strony człowieka, te maluchy dopiero poznają świat, są bardzo ciekawskie. Zapraszamy do adopcji osoby, które chcą mieć psiaka od maleńkiego, aby zapewnić mu szczęśliwe dzieciństwo i towarzyszyć mu na dalszej drodze do końca jego życia. 
W przyszłości będą małej wielkości psami.

MALUCHY MAJĄ JUŻ NOWE DOMY!
Tajga

Tajga to 4-miesięczna sunia w typie Owczarka niemieckiego. Jest przyjazna i łagodna zarówno dla ludzi jak i innych psów. Początkowo była zdystansowana i wycofana, z każdym dniem jednak odzyskuje pewność siebie i pokazuje swoje wesołe usposobienie. Jest czujna i spostrzegawcza, chętna do współpracy z człowiekiem. 
Willy i Scott
Willy i Scott to dwójka dwumiesięcznych braci, psiaki zostały znalezione w Uniejowie, błąkały się w przydrożnych rowach.
W ich żyłach płynie krew Owczarka niemieckiego, takiej też będą wielkości w przyszłości.
To stworzonka o wesołym usposobieniu, są bardzo ciekawskie, jak większość psów w tym wieku uwielbiają się bawić, potrzebują bliskości ze strony człowieka. Ładnie dogadują się z innymi zwierzakami. Mogą przebywać z dziećmi. 
Odpowiednie warunki dla psiaków to dom z ogródkiem.

WILLY I SCOTT MAJĄ JUŻ NOWY DOM!

Pamela
Pamela to 5 miesięczna, przemiła przylepa i wesoła suczka 
Uwielbia zabawy z innymi psami, toleruje towarzystwo kotów.
Lubi być blisko człowieka, jest łagodna, może przebywać z dziećmi, szybko się uczy.
Jest psiakiem średniej wielkości, może mieszkać zarówno w mieszkaniu jak i w domu z ogródkiem. 
MILUŚ.
Energiczny, radosny piesek. Ma około 5 lat. W stosunku do obcych mężczyzn jest zdystansowany, co prawdopodobnie spowodowane jest przeszłością psiaka. Jest dużym psem, potrzebuje odpowiednio dużo ruchu, bardzo czujny -może być stróżem posesji.

Karmela
Karmela ma nieco ponad rok.
Obecnie przebywa w domu tymczasowym.
Uwielbia bawić się z innymi psami, toleruje również koty. Jest bardzo wesołym psem.

Ma niespełna 40cm w kłębie i karmelowe umaszczenie oraz miodowe oczy.
Jest przyjazna i łagodna. Potrafi chodzić na smyczy.
Zachowuje czystość w domu, nie niszczy i potrafi zostawać sama.
Ma świetny kontakt z dziećmi.
Jest po sterylizacji.
Suczka przebywa w Koninie
tel. 513434407Zuza
Zuza jest ok 3 letnią bokserką, porzucona przez swoich poprzednich właścicieli trafiła do nas. Jest bardzo łagodna, akceptuje towarzystwo zarówno psów jak i kotów. Potrzebuje dużo uwagi i troski ze strony człowieka. Zuza trafiła do nas z chorobą lewego oka, na które nie widzi, prawe oko jest zdrowe. Suczka jest po zabiegu sterylizacji. Czeka na odpowiedzialnego właściciela, który pokocha ją z wzajemnością... Ituś
E.T zwany Itusiem. Ma około roku. Trafił do schroniska po potrąceniu przez samochód w Borysławicach Zamkowych (gmina Grzegorzew). Był bardzo zaniedbany, chory na świerzb, do dziś jest leczony. Jest kochany, spokojny, nikomu nie wadzi, nie przeszkadza mu towarzystwo innych psów i kotów. Potrzebuje ciepłego domu w którym się nim ktoś dobrze zajmie, wtedy szybciej dojdzie do siebie, w schroniskowych warunkach niestety o to trudno.
Sama słodycz ten nasz Ituś.. 

ITI ZNALAZŁ JUŻ NOWY DOM!


Saba
8 miesięczna suczka o imienia Saba szuka domu. Jest bardzo przyjaznym psiakiem, uwielbia zabawy z innymi zwierzętami, akceptuje towarzystwo kotów. Jest większym psem, nadaje się do pilnowania posesji, jest bardzo czujna. Trójka jej rodzeństwa znalazła już swoich właścicieli, Saba nadal czeka... 


Kropek
 Kropek jest kilkumiesięcznym psiakiem. Jest niezwykle żywiołowy i wszędzie go pełno. Zawiera przyjaźnie zarówno z psami jak i kotami, jest bardzo towarzyski. Kropek potrzebuje uwagi ze strony człowieka, szybko się przywiązuje, jest bardzo oddany. Jest średniej wielkości, posiada aktualne szczepienia.Szira i Shrek


6-miesięczne rodzeństwo (pies-Shrek i suczka- Szira) to dwójka sympatycznych i niezwykle towarzyskich urwisów, które cenią sobie ciepło i pieszczoty oferowane przez człowieka. Akceptują towarzystwo innych psów, tolerują koty. Szukamy dla nich kogoś kto poświęci im swój czas, zapewni opiekę oraz odpowiednią ilość ruchu ponieważ te psy posiadają niespożyte zasoby energii, uwielbiają dobrą zabawę w towarzystwie człowieka. Psiaki są średniej wielkości, optymalne warunki dla nich to dom z ogrodem, posiadają aktulane szczepienia.Tara
3 miesięczna suczka szuka domu, jest wesołym, rozbrykanym urwisem, wszędzie jej pełno, lubi towarzystwo dzieci i innych zwierząt. W przyszłości będzie małym psiakiem.
Około 2 letni pies szuka nowego domu. 
Jego obecny właściciel nie zapewnia mu odpowiednich warunków, pies przez cały czas przebywa w niewielkim kojcu, obecnie jest dokarmiany przez nas i jego wygląd poprawił się, wcześniej jednak pies miał znaczną niedowagę.
Jest to duży psiak, idealnie nadaje się na stróża posesji, jest bardzo czujny. 
Do obcych osób podchodzi z dystansem, ale każdy kontakt z człowiekiem sprawia mu ogromną radość.
Nie chcemy pozwolić na to by ten młody, pełen życia psiak spędził resztę życia w zamknięciu.


Dino

Dino to około 2 letni psiak, który został znaleziony w okolicach Starego Miasta w Kole. Pies miał skrajnie długie pazury, przez które poruszanie się sprawiało mu ból, obecnie odzyskuje formę, wcześniej jednak miał znaczną niedowagę. Toleruje towarzystwo innych psów, jest czujny, nadaje się jako stróż posesji. Psiak ten ma mnóstwo energii, jego nowy właściciel musi zapewnić mu odpowiednią ilość ruchu.
31 komentarzy:

 1. kocham te zwierzęta

  OdpowiedzUsuń
 2. podalibyście dokładny adres tego schroniska ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Przytulisko znajduję się na ulicy Zawadzkiego w Kole. Przed przyjazdem prosimy o wcześniejszy kontakt, żeby opiekun był na miejscu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bylam dzisiaj, pieski zadbane i przede wszystkim kochane...Pomagajmy im w miare mozliwosci: ciesza sie kazdymi odwiedzinami i prezentami tez. Pozdrawiam wszystkich kochajacych zwierzeta.

  OdpowiedzUsuń
 5. jakie sa szcczenieta do adopcji??

  OdpowiedzUsuń
 6. Z tego co wiem jest sporo szczeniaczków.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy można tak po prostu przyjść i pobawić sie z tymi psiakami???
  Wyprowadzić je na spacer itp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, kontakt z człowiekiem jest bardzo ważny dla tych zwierzaków. Dobrze jest się wcześniej umówić telefonicznie na spotkanie żeby opiekun był na miejscu. Zapraszamy.

   Usuń
  2. mam 13 lat bardzo bym chciała sie nimi opiekowac cz mogla bym przyjść zeby sie trochę z nimi pobawić

   Usuń
 8. jeju jakie fajne są super chce jakiegoś mam już 3 yorki i może teraz jakiegoś w tym typie kupie kiedy można się zorientować jak one wyglądają

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam -
  Jestem pełna uznania dla ludzi pracujących w Futrzakowie. To cudowne że są osoby wrażliwe na potrzeby zwierząt. Sama kocham zwierzęta i mam dwa psiaki. Jednego wzięłam ze schroniska drugiego z pseudohodowli. Są cudowne. Codziennie widzę w ich oczach miłość i wdzięczność i to mi wystarczy, Żałuję, że mieszkam 400 km od Was. Byłabym jedną z Was - opiekunów gdyby nie odległość. Pozdrawiam powodzenia -

  OdpowiedzUsuń
 10. Są ok ale ja wolę rodowite mam 1 owczarka australijskiego i jacka russella terriera i one są lepsze niż te wasze kundle hahahaahahaahhahaahaha

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. co za głupi komentarz... a ty to pewnie jakiś szlachcic jesteś skoro "wolisz rodowite". jeżeli masz w nosie te zwierzaki to po co w ogóle wchodzisz na stronę Futrzakowa? i po co sie wypowiadasz? to strona dla miłośników zwierząt którzy chcą pomagać a nie dla idiotów którzy chcą leczyć swoje kompleksy za wszelką cenę i gdziekolwiek.masz w ogóle jakieś pojęcie na temat zwierząt?

   Usuń
 11. Wow, ale masz zaslugi "anonimowy"...Szkoda mi twoich psow i twojej rodzinki tez. No i wiem dlaczego jestes "anonimowy". Jestes nikt.

  OdpowiedzUsuń
 12. Drogi anonimie,
  byłeś tam? Widziałeś te psy? WSZYSTKIE co do jednego mają uśmiechnięte pyski, te w kojcach maja wodę w miskach, wypuszczone na wybieg wiedzą gdzie ją znajdą. Masz psa? Orientujesz się chociaż ile jeden pies robi "brudów" dziennie? Pomnóż to przez dziesięć, może zrozumiesz. Jedzenia nie szukają, czasami lubią pozwiedzać okolicę. Są najedzone, wygrzane i szczęśliwe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z krytyką można najczęściej spotkać się u osób, które nie mają bladego pojęcia na temat zwierząt nie tylko tych w Futrzakowie ale w ogóle, i przeważnie nigdy nie mieli własnego zwierzęcia, a jeszcze inni po prostu dają upust swoim niekontrolowanym emocjom wypisując podobne głupoty.

   Usuń
  2. co za głupi komentarz wszystki psy byly KIEDYŚ KUNDELKAMI pożnie weszły rasy . podobajom mi się niektóre psy lecz rodzice nie pozwalajom mi na adopcje:( ale w naszej szkole w grzegorzewie jest zbiorka żywności na bank coś przyniose;)

   Usuń
 13. Ktoś dla tych psów odwala kawał dobrej roboty robiąc im takie piękne zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 14. mam pytanie czy mozna za darmo adoptowac pieska ?

  OdpowiedzUsuń
 15. Mam pytanie czy można przyjść i wyprowadzać psy na spacet itd . ? Jak tak to w jakim wieku ?

  OdpowiedzUsuń
 16. znajdzie sie jakis labrador mlody badz bernardyn?prosze o telefon badz sms na numer 691939888

  OdpowiedzUsuń
 17. Wielkie podziękowania dla osób, które potrafią oddać swe serce opuszczonym zwierzakom i pomagać im. Życzę Państwu, abyście napotykali na swej drodze ludzi wrażliwych na pomoc zwierzętom i wspierali Was.
  A psiaki są urocze - pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 18. Krzysiu, podaj adres strony na faceboku, znajdą się chętni do adopcji. Ja tez poszukuję małej suczki
  Pozdrawiam,Bogusia L

  OdpowiedzUsuń
 19. Jak dzwoniłem że po ulicy błąka się bezpański pies i gania ludzi jest agresywny to zbyli mnie na straż miejska świetne naprawdę ŚWIETNE schronisko ŻAŁOSNE

  OdpowiedzUsuń
 20. Czy zdjęcia psów zamieszczone na tej stronie są aktualne? Czy wszystkie te psy są do adopcji?

  OdpowiedzUsuń
 21. czy psy na zdjeciach sa aktualne? mozna adoptować ?

  OdpowiedzUsuń
 22. Mogłabym poznać dokładny adres schroniska??

  OdpowiedzUsuń
 23. Mogłabym poznać dokładny adres schroniska??

  OdpowiedzUsuń
 24. A może schronisko wstawiłoby obecne zdjęcia psów do adopcji ?

  OdpowiedzUsuń
 25. Witam czy chow chowka jest dostępna. Śliczna

  OdpowiedzUsuń